W „Babińcu” dużo się działo!

cof

Głównym celem naszego projektu było pobudzenie mieszkańców do wyjścia z domów, działalności na rzecz swego lokalnego środowiska poprzez działania jakie prowadziliśmy oraz zorganizowanie im czasu wolnego w atrakcyjny i ciekawy sposób. Dobrem wspólnym jest rozwój fizyczny uczestniczących w zajęciach oraz szeroko rozumiana integracja mieszkańców Gminy Ozorków.
Działania nasze podzieliliśmy na dwa etapy.
I etap – czerwiec 2017 – Poinformowaliśmy społeczność o projekcie oraz przeprowadziliśmy rekrutację do realizowanego projektu. Odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym zapoznaliśmy mieszkańców o proponowanej przez nas aktywnej i niezwykle ciekawej formie spędzania wolnego czasu. Miesiąc czerwiec był okresem planowania terminów trzech wycieczek rowerowych, spływu kajakowego, wyjazdu do stadniny konnej oraz pikniku rodzinnego połączonego z zawodami sportowymi dla rodzin z dziećmi.
II etap – lipiec, sierpień i wrzesień 2017 – zorganizowaliśmy 3 wspólne wyjazdy rowerowe (dwa w lipcu i jeden w sierpniu) po terenie gminy Ozorków oraz gmin sąsiednich. W wyjazdach brało udział jednorazowo do 20 osób. Spływ kajakowy odbył się w miesiącu lipcu. Była to wybrana jednogłośnie rzeka Rawka. Wynajęty został sprzęt rekreacyjny dla 34 osób, niezbędny do zrealizowania atrakcji turystycznej dla mieszkańców Gminy Ozorków. Po 6 godzinnej wyprawie pełnej atrakcji, niespodzianek, ale i wysiłku fizycznego rozpaliliśmy wspólnego grila.
W miesiącu sierpniu wybraliśmy się do stadniny konnej w Nowosolnej pod Łodzią. Wykupiliśmy pakiet pobytu w stadninie dla 34 osób. Jeździliśmy konno oraz niesamowitymi wozami konnymi po lesie. na koniec pobytu zorganizowano nam wspólne ognisko.
Na podsumowanie projektu – ze względu na trudne warunki atmosferyczne – we wrześniu – odbył się wspólny gril wszystkich uczestników projektu. W tym dniu zorganizowane zostały również zawody sportowe z nagrodami dla trzech najlepszych rodzin z terenu gminy Ozorków. Uczestnikom projektu wręczyliśmy pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Z naszych poczynań projektowych powstała również multimedialna kronika projektu. Ze zdjęć oraz filmików została sporządzona prezentacja multimedialna, którą nagraliśmy na nośniki – płyta CD/DVD 34 szt. Każdy z uczestników otrzymał taką kronikę wraz z certyfikatem uczestnictwa w projekcie na pamiątkę.
Najtrwalszym rezultatem naszego projektu jest trwale zintegrowana społeczność lokalna. udało nam się ożywić i rozwinąć integracje międzypokoleniową poprzez wspólne wyjazdy turystyczno – rekreacyjne – wycieczki rowerowe, spływ kajakowy, wyjazd do stadniny i inne wspólne
przedsięwzięcia.Trwałym rezultatem jest wydana przez nas kronika multimedialna na płytach CD/DVD – 34 szt., która pokazuje jakim jesteśmy zgranym społecznie zespołem. Zakupiliśmy również trzy zestawy nagród dla zespołów rodzinnych na zawodach sportowych. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz kronikę multimedialną. W projekcie wzięły udział 34 osoby.
Największa korzyścią dla lokalnej społeczności, z racji udziału w naszym projekcie, jest zrealizowanie potrzeb wskazanych w naszym wniosku. Są to głownie potrzeby niewidoczne dla oka. Trwała integracja to nasze dobro wspólne, Dotąd miejscowość mało zauważalna w gminie, skierowała do lokalnego społeczeństwa bogata ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu. Aktywność fizyczna jest niezwykle istotnym elementem życia człowieka w każdym wieku. Udało nam się zachęcić i pokazać ludziom co jest ważne.
Autor: Anna Sowińska

Prezentacja. Plik należy ściągnąć do komputera i dopiero uruchomić